| anonimguy3 a întrebat:

DILEMA MAXIMA!?! PS4+The Last Of Us Remastered or PC Upgrade! AJUTOR! As vrea sa imi cumpar un ps4 cu jocul spus mai sus sau sa fac un upgrade la pc, dar ma gandesc asa:

-am un buget de 1900 de lei.

-daca imi iau ps4 cu the last of us remastered (doar un joc) nu o sa am ce sa fac cu consola (doar la jocuri as folosi-o)

-daca mi-as lua ps4 as intentiona sa mai imi iau un joc pe ea (gta 5 cand va aparea pe next gen)

Am un PC cu urmatoarele:

-Intel Core i3 3220 3, 3 Ghz

-Nvidia GeForce GT220 1GB

-4GB RAM DDR3 1600 Mhz

-GIGABYTE H61M-DS2H (motherboard)

aici ma gandesc asa:

-pe pc pirateria e la ea acasa deci nu ar trebui sa dau neaparat bani pe jocuri

-in 1900 de lei eu as vrea o placa video, carcasa, dvd writter (imi trebuie neaparat), sursa si un monitor. Nu vreau sa dau toti bani neaparat daca ar fi sa aleg upgrade.

-cu un upgrade la ce am zis, as rula toate jocurile de pana acum si ce vor mai aparea la cel putin detaliile unui ps4 dc nu chiar mai mult (high ultra in unele jocuri)

Prima data m-am gandit la ps4 pentru the last of us si pentru a mai schimba atmosfera de gaming si sa vad cum e gamingul pe o consola (nu am mai avut pana acum o consola). Dar dupa m-am gandit ca trebuie sa dau bani pe jocuri, si pana se modeaza ps4 mai dureaza mult si bine (si plus ca mai mult stric consola). Dupa m-am gandit ca imi mai iau si gta 5 pe ps4 cand apare si mai merge, dar dupa ce fac ca nu vreau sa dau bani intruna pe jocuri cand pe pc le pot lua piratate si sa le joc gratis.

Voi ce ziceti? FUNDA! OFC CUM nu fara funda! laughingwinking

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Monitorul si restul pieselor fac in jur de 1700 de lei, dar fii sigur ca rulezi orice joc la o calitate full hd cu ele
http://www.mediadot.ro/wishlist/48947/
Problema este ca procesorul tau este dual core, iar unele jocuri precum watch dogs cer minim un quad core, daca vrei sa folosesti acel i3 cu piesele care ti le-am dat, procesorul va face oleaca de bottleneck si placa video nu va merge cu toata puterea ei, eu propun un upgrade la un procesor i5

| Jipa95 a răspuns:

In bugetul acela nu-ti iei tu cine stie ce componente pentru pc pentru a-ti rula si jocurile din urmatorii ani, pe de alta parte, cu un PS4 nu ai stres, 10 ani de acum in colo va rula orice joc va iesii pe piata in timp ce pc-ul tau ( cel upgradat sa zicem nu mai ruleaza nimic ). Uita-te la PS3, a fost lansat acum 8 ani daca nu ma insel, si inca mai apar jocuri pentru el, si merge destul de ok. Deci daca iti place gamingul pe ps, eu alegerea asta as face-o, dar depinde si de preferintele tale.

bft!

| anonimguy3 explică (pentru Jipa95):

Da dar pana mea nu vreau acu sa dau mii de euro pe jocuri de ps4 cand pe pc le pot lua gratis. Si sincer cu un upgrade minuscul macar la performantele unui ps4 pe urmatorii 3-4 ani as putea ajunge. :3

| Jipa95 a răspuns (pentru anonimguy3):

Gandeste-te ca in viitorul apropiat vei avea ocazia si sa modezi consola, si o sa te doara fix in basca cu achizitia jocurilor happy