| anonim_4396 a întrebat:

Din masina mea de spalat, in timp ce functiona, a inceput sa iasa fum si mirosea intr-un fel a "ars". din ce motiv ar putea fi? sa o mai pornesc din nou?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Sunt multe cauze, cea mai gravă dintre ele este să se fi scurs apă pe motor.
Dacă motorul a scos fum e mai grav, trebuie dat jos capacul de deasupra şi cel din spate, apoi pornită şi văzut de unde iese fumul. Poate fi şi condensatorul de pornire etc.

Răspuns utilizator avertizat
| alexcristo a răspuns:

Ei bine, ai dat masina prea tare or sa supra incarcat, trebuie so duci la reparat ori iti cumperi alta. funda?big grin