| AntonioDumeIoan a întrebat:

Doar eu ma obisnuiesc cu basul din subwoofer si mi se pare mai incet ca la inceput? Sau mi se strica subwooferele si se aud ele mai incet?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ascultarea intensa si indelungata a sunetelor joase duce la diminuarea sensibilitatii tampanilor, iar in cazuri mai grave si la surzire partiala sau completa!
Totodata, basii intensi pot conduce si la afectiuni neuro-psihiatrice grave!

| AntonioDumeIoan explică (pentru Bula):

A da sunt de acord cu tine dar atunci de ce în alte zile se aude basul mult mai tare am mai citit undeva ca, contează și starea ta de spirit cum este, acum habar n-am cât de adevărat este oricum mersi de răspuns

| Bula a răspuns (pentru AntonioDumeIoan):

Dupa ce nu asculti muzica /zgomotul tare, in timp iti revine auzul, macar partial.
In acele momente auzi mai bine.

4 răspunsuri:
| Elena567223 a răspuns:

Daca obisnuiesti sa asculti muzica aproape la maxim atunci din aceasta cauza se aude mai incet, pentru ca dupa o perioada se deformeaza din cauza volumului dat prea tare.
Daca nu e asta atunci inseamna ca te-ai obisnuit.

| AntonioDumeIoan explică (pentru Elena567223):

Faza ii că nu ascult la maxim nici n-am cum stau la bloc și am 2 logitecuri z623