| PikaISenpaii a întrebat:

Domnilor, ce parere aveti despre aceasta masina de barbierit? Vreau sa o fac cadoui cuiva dar nu ma pricep. Este calitativa?
https://altex.ro/......MG3720-15/

Răspuns Câştigător
| Scorillo a răspuns:

Este sper OK. Eu am cumparat-o acum vreo 3 ani cu aproximativ 300 lei si sunt foarte multumit de ea.

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aceasta este o masina de tuns si ingrijire barba. Nu se va putea barbieri asa cum o faci cu masina sau aparatul de ras.
La 90 de lei este foarte ieftina tinand cont ca este Philips. Cat despre calitate vad ca are foarte multe recenzii pozitive. Inseamna ca merita.

| darrio2007 a răspuns:

Vezi că este pentru tuns.

| sierra1 a răspuns:

E un cadou, arată bine, are nume - ținta atinsă: cadou util!

| mihai69 a răspuns:

Cum au zis și alții - NU e mașină de ras (bărbierit), ci de aranjat părul facial.
Pentru un bărbierit "la piele" (dar are și "grooming"), recomand călduros tot de la Philips aparatul "One blade".
Eu am un set ce le cuprinde pe ambele și-s foarte mulțumit.

| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

L-ai folosit? Daca da ce barba ai? Moale, tare? Cum se comporta. Sunt interesat.

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Salontanul):

Folosesc de aproximativ 2 ani. Am barba mai mult moale, dar cel mai mult il folosesc la epilat. Lama se scoate și se poate spăla ușor, iar bateria ține destul de bine chiar si după 2 ani de folosire. Am folosit si altfel de aparat, cu zimți, tot așa, nu era ok la epilat, pentru că ciupea din piele. Dar e avantajul că odată ce ai schimbat lama, care e de calitate și te ține foarte mult, e ca și cum ai avea un aparat nou. Prețul e puțin exagerat la ele, aproximativ 50 de lei una. Dar uite aici, tot acelasi preț, dar posibil să fie o achizitie mai bună, la bărbierit tot o să simți ca la a doua zi după ce te-ai luat cu lama. Uita-te la review-uri, lumea iubește acest aparat
https://altex.ro/......TNSQP6530/

| Salontanul a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Multumesc!

| mihai69 a răspuns (pentru Salontanul):

Am mustață, nu barbă; cu one blade îmi dau barba jos (la piele), cu mașina de tuns rezolv părul axilar și mai scurtez mustața.
Cum ziceam, foarte mulțumit de ambele.

| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

Multumesc, mihai69!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Autoascutire, excelent. La banii astia, e jos palaria. Totusi e masina de GROOMING, nu de barbierit la piele! Daca omul vrea aspect de fund de bebelush si nu macho man cu barba aspra, atunci asta nu e ceea ce are nevoie.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Mai bine îi iei un One Blade, că se pot inlocui lamele, iar una te ține destul de mult, dar sunt destul de scumpe. Insă e mai ok pentru bărbierit sau epilat

| Salontanul a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Ai folosit asa ceva? Voiam de mult timp, sa-mi iau si eu una daar am barba cam moale. E posibil sa ramana fire netaiate?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 94Lucifer94):

One Blade e o mizerie sinistra, un adevarat aspirator de bani. Dai sute de lei pe an pe mizeriile alea de lame...

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Te ține cateva luni o lamă, recomandarea lor este să o inlocuiești la 4 luni, cand eventual incepe să nu mai ia firele subțiri de pe corp așa ușor. Avantajul este că nu irită și nu ciupesc, mai ales cand e folosit pe testicule (dacă le preferi fine și fără iritație). Cu lama nu e așa OK, decat pentru femei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Exact, si e vreo 80-100 RON una.

| paul123paul123 a răspuns:

La pretul acela este ceva pentru amatori nu profesionala, cele profesionale sunt f scumpe, te poti duce la un frizer si intrebi ce ar recomanda ex.