| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un Acer aspire 5 a515-51g, dar la unele modele scrie ca ar avea ips la altele nu. Se poate ca sa nu aiba toate din acea gama ecrane ips? Daca are cinev modelul cu i7-gen 8 cu ssd, imi poate spune daca ecranul are panou ips?
As avea de ales ssd 256 no ips sau varianta cu hdd 1 tb ips.
Eu ma gandesc ca hdd ul nu ar fi o problema, deoarece s ar putea schimba sau adauga un ssd

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Pai m-ai degrabă schimbi HDD-ul decât ecranul -care este imposibil.
În cazul tău obligatoriu contactezi vânzătorul pentru că el poate să citească pe ambalaj dacă are sau nu ips. Si îi spui că dacă are ips îl cumperi; dacă nu are nu îl cumperi. Pentru ca în felul acesta îl poți returna mai ușor.