| Moldoveanu15 a întrebat:

Doresc sa deschid un site dar nu stiu ce tema.Mometan am in cap doar retete sau stiri it.Astept alte pareri ce credeti ca ar merge.

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Parerea mea ca un site nu poti sa il faci despre ceva ce merge.
Trebuie sa fie despre ceva ce te pasioneaza. Orice merge daca aduce informatii noi, interesante, unice sau macar organizate despre subiectul respectiv.
Asa ca gandeste-te bine ce iti place, despre ce ti-ar face placere sa scrii, ce ti-ar placea sa impartasesti.
Apoi vizitatorii vin in timp prin promovarea post-urilor pe retele de socializare, intai intre prieteni si mai apoi vor deveni publice daca sunt apreciate.
Poti folosi o platforma de wordpress daca iti cumperi un domeniu si hosting.
Domeniul e cam 20 USD pe an si Hosting poti gasi destul de ieftin. Eu am de la ehost.com si e ok iar pretul e bun.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar merge la ce?
site ul merge daca il faci tu sa mearga

| CuriousStuff a răspuns:

Ar merge ceva de care esti si tu pasionat si pui suflet in ceea ce scrii acolo... Daca vrei doar sa copiezi stiri de pe un site si sa le pui la tine nu o sa mearga niciodata, la fel si cu retetele. Google nu o sa afisede niciodata site-ul tau primul, o sa-l afiseze pe cel mai pupular, cel de unde ai luat si tu reteta/stirea... Poti sa incerci, nu te opreste nimeni, dar nu e asa simplu.

| Bandit288 a răspuns:

Sau alta solutie sa-ti strangi bani si sa-ti cumperi un domeniu.ro,si iti faci site-ul. Dar sa nu-l faci degeaba, trebuie sa ai si vizitatori, normal smug

| Moldoveanu15 explică:

Stiu ca trebuie sa muncesc ca sa il ridic dar nu stiu ce sa dechid adica sunt foarte multi deja.

| Bandit288 a răspuns (pentru Moldoveanu15):

Fa-ti un site gratuit. Cauta pe Google : '' Creeaza site uCoz'', sau Creeaza site si ti-l faci tu singur, mai departe stiiwinking

| BloppGirl a răspuns:

Parerea mea ar fi sa deschizi un site in care sa faci ceva gen "dailyblog".De exemplu le povestesti oamenilor ce ai facut azi si prin ce peripetii ai trecut tu, iar la sfarsit sa le dai sfaturi in legatura ce ce fac ei..sa ii sfatuiesti.Sa nu faca aia, etc. Ceva in genul lui Tedi de la "Bafta Charlie". Sper sa intelegi ceea ce voiam sa-ti explic mai sus. Succes!winking

| Bandit288 a răspuns (pentru BloppGirl):

Alea-s desene... rolling on the floor

| BloppGirl a răspuns (pentru Bandit288):

Desene ca desene, dar macar si succes