| Seby80 a întrebat:

După câte știu, iPad 3 are probleme mari cu temperatura, se încălzește prea tare. Dar iPad 4? Având un procesor nou, mai are aceleași probleme? sau au fost remediate? Ideea este că acea temperatură duce la uz, în maxim 2 ani iDevice-ul e praf, și să nu uităm de faptul că este cancerigen (căldura degajată). Deci, aștept păreri! Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| LilGh0st a răspuns:

Cu toate ca se incalzeste tare, componentele sunt facute sa functioneze la acea temperatura de la 6 la 10 ani. Si de unde ai auzit de caldura ca este cancerigena?

| Seby80 explică (pentru LilGh0st):

Așa am auzit, că afectează celulele corpului.

| LilGh0st a răspuns (pentru Seby80):

Caldura, de orice fel este doar radiatie infrarosie. In cazul asta, ar trebui sa ne ferim si de soare, ca ne afecteaza celulele. Nu trebuie sa-ti faci griji pentru caldura, sunt zvonuri aruncate aiurea, asa cum era si acela cu radiatiile de la telefonia mobila ca ne prajeste creierul, ca la microunde...si uite ca traim bine cu totii.

| Seby80 explică (pentru LilGh0st):

Mulțumesc mult că mi-ai schimbat perspectiva, eu gândeam chestiile astea în zadar, despre cancerul provenit din temperatură. O seară placuta!

| LilGh0st a răspuns (pentru Seby80):

Cancerul e provocat in principal de stres, de alimentatia nesanatoasa si de lipsa miscarii. O seara placuta si tie!