| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce aprind calculatorul dupa 10 minute mi se stinge!
Folosesc programul Speccy pentru am verifica temperatura si am la CPU(processor) 91 grade si e cu culoarea rosie!
Oare e de la asta!?

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Esti aproape la limita cu temperatura.singura solutie; fuga cu el la un atelier specializat ca sa il curete.
ps.nu te sfatuiesc sa bagi aspiratorul sau alte chestii de genul asta, ca nu rezolvi nimic. oricum coolerul e cu fata in sus, iar ''pasla' de pe el si circuite nu o poti curata decat demontand ordinatorul[de asta si spun ca trebuie dus la cineva care repara]

| UsersBoss a răspuns:

Inca 9 grade si iti ia foc calculatorul normal ca-i de la ast dar si eu am patit-o nu stiu daca era din cauza temperaturii dar mi-am restartat uindausul si nu s-a mai intamplat.

| clorhidrat a răspuns:

Ii prea mult, verifica si curata ventilatorul sau schimba-l.

| LucianCV a răspuns:

Cu siguranta!
Deschide carcasa calculatorului si sterge-l de praf, daca ai un pistol cu aer comprimat ar fi perfect si ai grija sa nu se agate ceva de ventilatoare.