| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum multi stiti seria 11 de la nVIDIA e ff aproape, si nu stiu ce sa cumpar, am un i7 6700 si un gtx 950, sa cumpar un gtx 1160 si un monitor de 240hz sau sa cumpar un gtx 1170?

5 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te grabesti daca inca iti merg toate jocurile pe placa video actuala mai asteapta pana se duce din performanta ei.
Eu asa zic ca nu merita sa dai atatia bani sau mai mine iei gtx 1080 ti

| randomgui a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Merg pe batranul 950, dar din pacate mai vine si un framedrop

| iwefgOficiall a răspuns:

Mda m-am uitat si eu la specificatiile tale la placa video si cam ai dreptate e posibil sa iei 1080 pe 14 nanometri.
Ca sa mearga mai bine jocurile.

| randomgui a răspuns (pentru iwefgOficiall):

1080 pe 14nm? nu stiu cum dar cred ca stii ceva ce nu stie nVIDIA, toata generatia pascal este pe 16nm

| iwefgOficiall a răspuns (pentru randomgui):

Nam nimerit scuze mai gresesc si eu!