| anonim_4396 a întrebat:

După noua actualizarea a aplicației Facebook, indiferent pe ce profil al unui prieten aș intra, îmi apare "Friend" + "Follow" marcat. De ce apare "Follow"? Eu nu am dat nimănui. Dacă dau "Unfollow" tuturor celor din listă nu îmi vor mai apărea postările lor? Poate cineva să îmi explice clar? Văd că mai mulți se confruntă cu nelămurirea aceasta. Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| Anonymus5 a răspuns:

Cand te imprietenesti cu cineva este normal sa ii urmaresti activitatea,de accea le-a imbinat,nu iti fa griji in legatura cu setarea,follow-ul este facut ca o alternativa pentru friend,de exemplu daca nu dai accept cuiva la o cerere de prietenie, iti poate da follow, dar asta nu inseamna ca iti poate vedea postarile setate pentru prieteni, sau alte filtre stabilite, doar ca primeste notificari referitoare la activitate.