| Florin9Florin9 a întrebat:

Salut, am o întrebare în legătură cu Facebook.

Dacă postez ceva într-un grup public:

Persoanelor din lista mea de prieteni le va apărea automat ce am postat? (de exemplu cum ne apare când prietenii își schimbă poza de profil, nu neapărat notificare, dar în timp ce dăm scroll vedem acolo "persoana X și-a schimbat poza de profil /a distribuit o postere)

Sau vor vedea respectiva postare doar dacă caută acel grup și se uită prin postările lui?

Explicația celor de la Facebook că în grupurile private doar membrii văd postările, iar în grupurile publice oricine le poate vedea, nu-mi este suficient de clară.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca grupul este privat ori secret nu vor vedea, doar dacă ai prieteni înscriși în acel grup și este public vor putea vedea și vor fi notificați x a postat in grupul y. Oricum și dacă și la cele 2 grupuri menționate mai sus daca ai prieteni înscriși la fel pot știe de postările tale.

Până la urmă ce îți pasă fie privat ori public ce postezi? Nu trebuie sa te motivezi in fata nimanui dacă te vor întreba, doar "ce te interesează ce fac eu și asta basta, tu vezi-ți de treabă. "