| EvelinaGeorgiana04 a întrebat:

Dupa opinia voastra, care din aceste doua tipuri de procesoare este mai ok? AMD sau Intel Celeron? happy

2 răspunsuri:
| pvg a răspuns:

Amd imi pare mai bun decat Intel celeron mai ales daca iti iei unul amd athlon x6 cu o frecvente de peste 2. 6ghz e super si ai putea sal gasesti la 500 lei... dupa parerea mea e un procesor ffbun

| pcmhz a răspuns:

AMD este generic numele producătorului de procesoare, Intel Celeron este numele unei familii de procesoare entry-level de la celălalt producător Intel.

Totuşi, Intel Celeron sunt procesoare cu un singur nucleu aşa că în mod evident, mergi pe AMD Dual-Core şi câştigi.