| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

ma scuzati, care dintre cele 2 procesoare de pc sunt mai bune Intel celeron sau Intel core 2 duo? Stiu ca sunt invechite dar m-ar interesa sa stiu care e mai bun, multumesc

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ce modele? Unele sunt mai mine, altele mai slabe.

E că și cum ai întreba care e mai bun dintre un Audi și un BMW. Prea puține informații.

| flixbuster a răspuns:

Model exact pentru fiecare? Exemplu: Celeron N4000 vs Core 2 Duo E6400.

| DaniTDCI a răspuns:

Intel core 2 duo e mult mai bun fata de Intel celeron

| DoctorWh0 a răspuns:

Care mai exact?
Avem nevoie de detalii oameni buni. Nu putem să ghicim așa.

| BogdanM275 a răspuns:

Dacă procesorul Intel celeron e unul de generație nouă, atunci merită clar să mergi pe această variantă, dar dacă e vorba de un celeron de generație mai veche atunci cel mai probabil core 2 duo e o opțiune mai bună.