| CrAzYAbOuTMuSiC a întrebat:

Dupa parerea voastra:care sunt programele de baza pentru un calculator?

Răspuns Câştigător
| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

1. B. S.-Player
2. Winamp
3. Winrar
4.Messenger
5.Media-player classic
6.ACE mega-codes.tongue
(Un anti-virus in caz de puricilaughing)

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Uite o variantă mai puţin convenţională şi gratuită pentru Windows de programe ce le folosesc eu:
Avira antivirus free-E baza
Galary utilities free-Pentru mentenanţă
Windows media player+windows 7 codeck pack/vista codeck pack.-pentru filme
Yahoo messenger-pentru chat
Aimp3-pentru muzică
7 zip-pentru dezarhivare/arhivare
GIMP-pentru editare poze
Adobe flash player-pentru vizionare conţinut media on line
Adobe shockwave player-pentru jocurile de pe shockwave.com
java platform- pentru programe ce necesită java
vmWare player-pentru emulare sisteme de operare

Pe ubuntu folosesc aşa:
pigdin-pentru instant message
clementine-pentru muzică
totem- pentru previzualizare muzică
Vlc-pentru filme
Tv maxe-pentru a mă uita la Tv de pe Pc
Restul le folosesc pe cele implicite.
Cât despre sweet Im încearcă sa descarci programul de pe site-ul producătorului iar referitor la internet explorer, e necesar să îl păstrezi deoarece multe programe depind de el dar în schimb poţi seta chrome-ul ca browser implicit şi atunci toate linkurile se vor deschide cu el.Succes şi să îţi fie cu folos informaţiile de mai sus.

| CrAzYAbOuTMuSiC explică (pentru DeyCj):

De pe site-ul producatorului l-am descarcat, si tot imi da eroare

| CrAzYAbOuTMuSiC explică:

Si stiu ca deja am dat fundita, dar mai am o intrebare, fara ce alte programe nu puteti trai? daca am si Explorer si Chrome, pot sa instalez SweetIM? Mie imi dadea eroare

| AlexaGabriela a răspuns (pentru CrAzYAbOuTMuSiC):

Nu.
P. S.:Nu ma intreba de ce! Nu stiu nici eu!

| CrAzYAbOuTMuSiC explică:

Este obligatoriu sa pastrez si Internet Explorer daca am Chrome?

| Florin_Esseker_1995 a răspuns (pentru CrAzYAbOuTMuSiC):

Nu e obligatoriu, se poate scoate Explorer-ul

| iTami a răspuns:

Sistemul de operare... daca nu e windows happy

| AdyP20 a răspuns:

Windows, winamp(muzica), bsplayer(filme), driverele, office, Adobe reader, java, Adobe flash, navigator de net(mozilla de ex) si un yahoo messenger.