| ElGreco88 a întrebat:

Dupa reinstalrea windowsului ( wind 7 ) la un laptop HP probook 4530 s, am observat ca nu am driverul network adapter( deci nu merge nici Wi-Fi nici prin cablu ), de unde pot sa down acest driver? Multumesc

Răspuns Câştigător
| nurckye a răspuns:

Daca mai ai nevoie de alte drivere incearca pe
http://h20000.www2.hp.com/......eIndex.jsp

8 răspunsuri:
| nurckye a răspuns:

Http://h20000.www2.hp.com/......iption.jsp

Incearca-l pe asta. Daca nu iti merge spune-mi. ( dai download pe negru) (restart la pc la terminare)

| ElGreco88 explică (pentru nurckye):

Cand dau sa il instalez imi da o eroare " The contents of this file cannot pe unpacked.The executable you are attempting to run has been corupted" sper ca nu am gresit am scris dupa ce am citit odata.

| nurckye a răspuns:

Incearca asta
http://h20000.www2.hp.com/......iption.jsp

Ai din intamplare cd-urile de la laptop?

| ElGreco88 explică (pentru nurckye):

Nu mi-a dat nici un cd la laptop.

| ElGreco88 explică (pentru nurckye):

Frate iti multumesc din suflet, ma chinui cu driverul asta de 3 4 zile, a mers, amreusit cu ultimul link, multumesc tare mult!

| nurckye a răspuns (pentru ElGreco88):

O funda n-ar strica

| Iuşan_Andi_1987 a răspuns:

Dupa cum bine stii, network adapter face sau mai pe scurt placa de retea face parte din hardware-ul pc'ului tau. Eu ti-am gasit niste pasi foarte simpli de urmat. Sper sa intelegi engleza : http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/fix-network-adapter-problems.

Totusi daca nu gasesti nici asa, ar fi bine sa mergi intr-un HOTSPOT(unde sa ai acces la WI-FI si acolo poti cauta direct newtowk adapter for win7). Si sunt sigur ca dupa un restart ti se va instala singur.

Daca nici asa nu merge, e posibil sa ai probleme la placa de retea, -> Viziteaza un centru de reparatii de pc-uri. Sper ca informatiile sunt de folos. O zi buna. A