| Valeriu12345 a întrebat:

E adevarat ca procesoarele AMD fac mare zgomot in comparatie cu Intel?

Răspuns Câştigător
| stroedaniel13 a răspuns:

Da,

E adevarat. Totusi la fel de adevarat este faptul ca un procesor amd (care este de aceeasi performanta cu un procesor de la Intel) il vei gasi la un pret mai mic.

Daca vrie procesor amd fi atent sa se potriveasca socket-ul placii de baza iar recomandarea mea pentru tine ar fi: http://bit.ly/1ltJO21

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Procesoarele nu au nici o legatura cu zgomotul facut. Coolerele venite din fabrica pentru procesoarele AMD sunt foarte galagioase pe cand cele de la Intel sunt mai silentioase, daca iti cumperi un procesor de la AMD si iti iei si un cooler aftermarket scapi de zgomot.

Răspuns utilizator avertizat
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Nu e nici o diferenta!
doar evita coolerele delta.
Funda?

Răspuns utilizator avertizat