| Mary571 a întrebat:

E adevarat ca Retrica are un virus? Daca da, ce virus si ce daune poate aduce?

5 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

Normal ca nu are, daca avea virusi crezi ca o mai aveau cei de la Google Play/ App Store? Acolo vin direct de la producator, deci nu are cum sa aiba (plus ca sunt scanate etc), dar cum zicea si "Jipa95", daca il iei din alta parte exista sanse mari sa aiba.winking

| Mary571 explică (pentru AtomiX):

Pentru ca o prietena de-a mea a descarcat retrica de pe play store si i-au aparut avertizari cum ca are virus.Si de asta m-am speriat

| Jipa95 a răspuns:

Daca nu descarci aplicatia din magazin play store, unde toate aplicatiile sunt verificate de virusi, ci o descarci din surse necunoscute de pe diferite site-uri, aplicatia poate fi virusata.

| AnimatedSignature a răspuns:

Pe Android nu sunt viruși, decât malware (care se ia EXTREM de rar).
Nu-ți lua tot felul de cleanere, anti-virusuri, etc că doar mănâncă memorie.

| Derp02 a răspuns:

Nu are nici un virus.