| Matei005 a întrebat:

E bun Intel Core i3 4170 pentru a juca la High Battlefield 3, Borderlands 2, Deus Ex Human Revolution, League of Legends?
Pe langa procesor o sa cumpar o placa video MSI GeForce GTX 750 sau un Sapphire Radeon R7 260X.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU, Nu e bun! La High vei avea lag! Battlefield 3 sau 4 sunt jocuri cu cerinte foarte mari!

| Nustiucinece a răspuns:

Daca ai face rost si de un i5-4460 nu ai mai avea treaba. placa video are nevoie de ajutor de la procesor in unele cazuri. Procesorul este cel care trimite informatia la placa video deci degeaba o sa ai o placa video buna pentru ca procesorul o sa te traga in jos. Si dintre cele doua eu as recomanda MSI GeForce GTX 750, o sa poti sa te joci si asa dar sa nu ai asteptari prea mari de la unele jocuriwinking Bafta