| anonim_4396 a întrebat:

E bun netbook-ul Asus 1011PX-BLK009U? Nu ma intereseaza jocurile 3D cu o super grafica, ma intereseaza numai cat de bine navigheaza pe internet si daca se pot juca bine pe el jocuri browser.

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
E netbook, ceea ce implica numeroase limitari.
Windows 7 starter, care versiune de baza windows, fara multe functii.
Ecran de 10-11 inch.
Tatstatura mai mica decat cea de lapotp, trebuind sa se incadreze in diagonala de 10 inch cu tot cu rama.
Lipsa unittae optica pe majoritatea (nu ai cd/dvd-rom).
Configuratie slabuta, e compact si nu oate avea componente care lcreaza la temeperatura inalta, nu le poate raci.
Nu poti vedea filme HD, n poti folosi programe de grafica.

Ca plusuri ar fi autonomia mai mare a bateriei, dar e din cauza ca nu face multe, are componente mai slabe care consuma mai putin.
Portabilitatea, e usor de plimbat dtoarita dimensiunii si greutatii.

NU e facut ca si calculator principal, e facut pentru portabilitate. Un internet, o muzica, un messenger, un office, dar nu jocuri, nu altele.

Bafta

2 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Din denumirea iti dai seama ca e facut pentru internet. NETbook.
Nici sa nu te gandesti la jocuri pe el. Internet si multimedia. Pentru asta e facut.

| NikuShaKe a răspuns:

Orice laptop/notebook este bun pentru navigare pe browser,Nu conteaza cam ce are,pentru browser,messenger, google etc, poate avea si 256 RAM sau mai putin!