| anonim_4396 a întrebat:

E mai bun windows vista home premium decat windows xp professional? Adica e mai rapid sau ce, chestii din astea.

12 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

1 Vista consuma mai multe resurse dect XP 2 Vista accepta majoritatea programelor originale nu prea accepta pirateri Windows 7 ocupa si el mai multe resurse fata de xp are o grafica buna

| oz a răspuns:

Vista are multe efecte visual...ca performante este mult sub xp.

| M4RK a răspuns:

Nustiu eu am windows xp si zic ca e bun happy

nony
| nony a răspuns:

Eu am avut vista home premium.si am fost destul de incatat.Nu mi-a facut probleme niciodatá. Nu imi datea erori la abolut nimic si leptopul era rachetá.
Acum am un windows 7 piratat big grin.care este extraordinar. Daca faci rost de varianta oficioalá ti-l recomand.

| YepIsSuspended a răspuns:

Eu am avut windows xp proffesional si mergea suuper greu si imi dadea erori una peste alta. Dupa acea mi-am pus vista home premium piratat(big grin) si im merge suuuuuuuuper!

| bittersweet a răspuns:

Eu am vista. Si e cum zice oz. Din punct de vedere grafic, efecte vizuale, desene, schite si alte chestii ce iti incanta retina, e ok.
Are si plusurile lui, dar lasa de dorit. Nu se ridica la inaltimea asteptarilor... Speram ca Windows 7 va recupera lipsurile.

| metal.dream a răspuns:

Eu am vista si pana acum mi-a facut numai probleme nu stiu ce sa zic ca am avut si xp si nu am reusit sa-i dau de cap nici la ala dar poate sunt eu cam aiuritalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vista e cel mai prost crede-ma, treci pe xp sau o varianta inbunatatita a vistei : windows 7
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vista Ultimate este cel mai bun.Eu il folosesc de 2 ani fara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut vista ultimate cu sp 2. ce sa zic, in local disc C unde era instalat, ( care era de 30 gb pe un laptop ACER ) mai aveam liber 8 gb. recent, mi-am bagat win 7, si pe aceeasi partitie, acum am liber 19 gb, cu aceleasi programe instalate cu tot cu windows 7, desigur. deci, win 7 e cu rotitele mai unse, sa zic asa, si la instalarea win 7 in laptop, nu a mai fost necesara instalarea driverelor pentru laptop, nimic, asa cum trebuia de regula la instalarea xp sau vista... si se misca extrem de frumos si usor, cu toate efectele vizuale la maxim...bravo, windows 7. daca cineva doreste, lasati-mi si mie un raspuns la parerea mea care am postat-o aici. Petre din Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce are vista Service pack 1, 2 sau 3?

| titusfresj a răspuns:

Eu rulez GOOGLE OS deci.laughinge mult mai bun...chiar daca e versiune beta