| anonim_4396 a întrebat:

Windows vista home premium lite e bun de ceva? Cine are aceasta versiune de vista si daca stiti cum este e bun acest vista? E mai bun decat xp?

Răspuns Câştigător
| Dee a răspuns:

In general vista, de oricare tip.stiu ca este o versiune mai noua a windows`ului iar ca orce lucru nou, are cate o scaparehee hee... windows xp fiind de mult timp are acele scapari acoperite cam toate... daca intelegi ce vreau sa spun este ca tot mai bun este xp, pana cand vista va fi foarte bun...de ex: vista la f. multe deschideri incepe sa mearga mai greu...deci dupa parerea mea daca folosesti des calc. baga`ti un windows xp happy!

9 răspunsuri:
| Gabystelistu95 a răspuns:

XP este mult mai bun decat Vista.

| astertix09 a răspuns:

Mai bine xp sp2

| daniDeeDee a răspuns:

Windows Service Pack Final happy

| fabogov a răspuns:

Da este mai bun ca xp. Am avut toate variantele de xp si de vista pana acum. Vista home premium este cel mai bun windows pentru acasa...pentru jocuri, filme, poze, hi5, wimap...etc. Eu sincer as opta pentru ultimate, iti ofera tot pachetul de aplicatii si servicii...pe care home premium nu le are, dar asta daca esti utilizator experimentat si vrei performanta mare si ai si resurse bune. De asemenea home premium consuma si cele mai putine resurse din familia VISTA.
Succes.

| Jonsdottir a răspuns:

Mai bine Last XP Professionalwinking

| Irina a răspuns:

Am avut Vista si m-am impacat mai bine decat cu XP deci iti recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gandeste mai greu ca xp dar iti recomand vista
l-am avut pe vista ultimate, dupa un timp gandeste mai greu cu folderele dar e mai bun ca xp de il am acumm
e varza asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Luat de pe net nu-i (Lite = o versiune făcută de vr'un "bazat").
Luat din magazin e excelent.

| romeo27 a răspuns:

Sfat prietenesc: ramai la xp folosesc xp de 7 ani si vista am pe laptop, parere personala nu se compara vista cu xp.