| oceanoflove a întrebat:

E posibil sa copiez windows-ul pe care il am instalat pe laptop, sa-l pun pe stick ca sa il instalez pe alt laptop?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! driverele nu se vor potrivi decat la un laptop identic. Trebuie o imagine a acelui Windows. O imagine initiala doar cu driverele preinstalate de producator.

| flixbuster a răspuns:

Nici un program care se instaleaza pe un PC nu merge "copiat" cum doresti tu pe alt PC. Trebuie pur si simplu instalat din nou. Windows included.

Daca e program licentiat, ai suplimentar problema (legala a) licentei. Din nou, Windows included.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face cu DISM. https://www.ubackup.com/......-4348.html

| Romaniamafia a răspuns:

Merge sa faci o imagine cu windows si sa instalezi doar pe acelasi model de laptop ca al tau, altfel nu.