| killer3023 a întrebat:

Este adevarat ca o pereche de căști, fie ea și de pc sau telefon fără microfon se aud mai bine decât același model dar cu microfon? Până acum am avut numai căști cu microfon, fără, nu... Cineva mi-a spus mai demult ca cele cu microfon, le "taie" din calitate. Acum nu facem comparatie de căști no mic la 10 lei vs cu mic la 199. Mă refer la aceeasi plaja de pret, aceeasi marcă. De exemplu jvc cu mic vs jvc fără mic la 90 de lei. Ăla cu microfon are 4 randuri pe jack, iar cel fără mic are 3. Si care varianta de jac e mai ok cea in forma de L sau I? Astept un raspuns de la cine se pricepe. Nu vreau quality la 90 de lei, dar cu bass si medii bune. Nu stiu de ce, dar cred ca cele fără mic se aud mai tare cu același volum la telefon.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Depinde de calitatea căștilor.
Eu am căști fără microfon și se aude foarte bine.

| killer3023 explică (pentru Andreeush):

Mă refeream la faptul că o pereche de căști fără microfon se aud mai calitativ decat cu microfon la același preț. Dă-mi exemplu de căști cu microfon scumpe si in aceiasi bani fără. Care se aud mai bine si tare, cele cu microfon sau cele fără?

| killer3023 explică:

Jack*