| Lipsa47 a întrebat:

Este adevarat ca pe windows 7 merg toate programle mai bine decat pe celelate windows-uri?
Deoarece lucrez cu programe si as vrea sa stiu daca merita sa mi-l instalez.

Răspuns Câştigător
| adytzul89 a răspuns:

Ti s-a dat raspunsuri care par destul de ok, daca ai sistem cu cerintele de peste 1 gb rami, placa video minim 256. deci astea sunt minime, recomandate ar fi sa ai peste spusele mele. atunci poti spune ca DA, SE MERITA. uita de xp.e de moda veche eu lucrez in domeniul IT si folosesc multe programe si niciunu nu a picat. deci SUCCES si bine ai venit utilizatorule de win 7(in caz ca-l pui) bft

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi nu ai zis cu ce fel de programe lucrezi.Pe scurt nu recomand(mi se pare un vista finisat creat cu scopu de a scoate bani de pe fraierii ce îl cumpără(mă refer la producătorii de PC-uri în special, de unde şi „dictatura cu copmputer-ul sau lap-top-ul cumpărat din magazin cu Windows 7 instalat, chiar dacă tu foloseşti în mod normal o distribuţie de Linux) Xp-ul sau o distribuţie de Linux rămân regii.Xp-ul deşi nu prea le are cu configuraţiile noi de drivere şî procesoare consumă puţin RAM şi rulează cea mai mare gamă de aplicaţii şi programe din prezent.Succes

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Depinde de sistemul tau. Daca ai un sistem puternic programale o sa aiba timpul de raspuns mai scurt. Pe Windows 7, fiind o tehnologie mai noua, programele lucreaza putin mai bine.

| KirigayaKirito a răspuns:

Windows 7 eu cv de fite! Recunosc ca are un aspect placut dar e greu de utilizat, mai ales daca lucrezi cu programe.Eu l-am avut dar nu imi place! Iti recomand Xp! Super bun, usor de utilizat, sti toate unde sunt laughing!

| IMC90 a răspuns:

Nu este adevarat, depinde ce configuratie ai...

Daca nu ai procesor dual core, totul va merge in reluare si se va bloca.

| wArBoY44 a răspuns:

Deoinde si de pc'ul tau... windows 7 merge mai bine...