| AlexCool_5717 a întrebat:

Este compatibila placa de baza : MS-7369 cu placa video nVidia
GeForce Gtx 660 Ti?

6 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

E compatibila.
Ce procesor si ce sursa ai acum?

Ca totusi placa aia video nu o poti pune pe orice sursa si langa orice procesor, daca vrei performanta si stabilitate.

| AlexCool_5717 explică (pentru ITMania):

AMD Athlon (tm) 64 x2 Dual Core Processor 5200+(2CPUs), 2.61 Ghz

| Trollerul a răspuns:

Da este compatibila, nu il mai bate ata la cap cu stabilitate si tampenii din astea, cat timp placa video se pupă cu placa de baza e ok.

| ITMania a răspuns (pentru Trollerul):

Degeaba se pupa cu placa de baza daca procesorul nu o ajuta.
Sau mai rau, daca sursa e o prastie si pocneste la un consum mai mare. Iti meriti numele, e greu sa fii Troll si sa arati asta.

@AlexCool_5717
Nici nu te obosi sa pui 660 Ti langa procesorul ala, va fi limitata din orice punct de vedere si vei da bani aiurea. Mai mult de o HD7770 nu as pune langa procesorul ala, mai ales ca am impresia ca si sursa e o prastie, avand in vedere vechimea procesorului.

| Trollerul a răspuns (pentru ITMania):

Ma, du-te de aici cu chestiile astea, cat timp se pupa, functioneaza impreuna, poate el doar atat vrea.

| ITMania a răspuns (pentru Trollerul):

De functionat functioneaza, dar daca i se prajeste sursa a cui e vina?
Nu a geniilor ca tine care au m-ai facut un post pe spinarea cuiva?