| Alex_Valentin_1996 a întrebat:

Este normal sa se incalzeasca tare incarcatorul cand se incarca telefonul?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Este normal ca incarcatorul sa se incalzeasca ( nu exista circuit perfect, care sa nu opuna rezistenta ).
Totusi caldura excesiva poate semnala o problema grava.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Da; cu cat este mai veche bateria, cu atat mai tare se incalzeste incarcatorul

| Iunix a răspuns:

NU este normal absolut deloc. Eu de exemplu când îmi încarc telefonul încărcătoru nu e cald absolut deloc.
Încărcătorul pe care-l folosești e cel original de la telefon?
În mod normal nu trebuie să se încingă. Dacă încărcătorul se „ încălzește tare " așa cum spui tu e posibil ca la un moment dat să se ardă, o să iasă fum din el. Prin încărcător mă refer în special la ștecher, partea care intră în priză. Cablul USB nu contează.
Atunci când ți telefonul la încărcat îl folosești? Adică folosești telefonul?

Răspuns utilizator avertizat