| UnXeeN a întrebat:

Este recomandat sa inchid clapeta laptopului chiar daca nu l-am inchis (oprit) corect?
Adica daca il las pornit si o inchid pur si simplu, poate dauna aceasta metoda?

Răspuns Câştigător
| questsoul a răspuns:

La inchiderea clapetei, laptopul intra in stand by/hibernate, iar cand dechizi clapeta vei incepe de unde ai ramas.
in schimb daca ii dai shutdown, il inchizi cu totul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are ce dauna, mai mult poti seta ca la inchiderea capacului sa se intample diferite actiuni (sleep, shutdown, hibernate)

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu este nici o problema, pur si simplu e pus pe Stand by si asteapta sa fie deschis din nou happy, insa recomandat ar fi sa-l opresti si sa inchizi clapeta.

| stefanvladvlad a răspuns:

Nu.
nu dauneaza asupra laptopul-ui
por si simplu intara in standbye