| Ionel28 a întrebat:

Am si eu o problema...am cautat pe internet rezolvarea la aceasta problena dar nu gasesc. Am un laptop Asus X55V si vreau sa-l las pornit noaptea dar sa fie cu clapeta inchisa. Bun... am rezolvat problema in Control Panel > Power Options (am setat la "When i close the lid" : "Do nothing"). Programele ruleaza si dupa ce inchid clapeta, dar problema este ca se opreste wireless-ul si eu am nevoie de acces la internet deoarece las pornite programe care au nevoie de conexiune la internet ca sa ruleze corect. Va rog mult sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema daca se poate, sau daca aveti nevoie de mai multe informatii scrieti aici si eu voi raspunde.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Control panel > Power options > Change plan settings > Change advanced power settings > Wireless adaptor settings > Power saving mode = Maximum Performance

Arunca un ochi si aici: http://support.microsoft.com/kb/2560995

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi ca ai setat ceva timp la wireless sau ai un program gen wireless console instalat?

| Ionel28 explică (pentru sltlp):

Am Wireless Console 3 instalat.

| sltlp a răspuns (pentru Ionel28):

Seteaza atat cum a zis colegul tot de la power options(eu am dat pe high performance si lid close dezactibat si nu mi s-a ezactivat niciodata wireless-ul). Daca nu vrea, scoate wireless console.

| Ionel28 explică (pentru sltlp):

Am facut asa. Wireless-ul nu se dezactiveaza, doar ca-si pierde din putere (cred). Router-ul nu este la mine in camera si la mine in camera am numai 2 lini de semnal, cand inchid clapeta nu mai merge net-ul, dar daca ma duc cu laptop-ul langa router net-ul merge in continuare, l-am lasat aproape de router o noapte intreaga si net-ul a mers fara probleme, dar daca il duc in camera mea si inchid clapeta, dupa cateva secunde se opreste net-ul.

| K0sti a răspuns (pentru Ionel28):

Din pacate la chestia asta nu prea ai ce sa-i faci. Din nefericire, ca peste tot in viata exista si compromisuri! Lasa-l langa router si asta e!