| MihaiPavel21 a întrebat:

Este vreo diferență dintre programele pentru PC și anume WinRar și PowerISO? Eu cred că nu este pentru că ambele sunt pentru arhivat...Voi ce credeți? Totuși sunt diferențe între cele două programe?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

WinRar mi-a facut ceva nervi, as alege power iso

| LPCTSTR a răspuns:

WinRar este foarte incet si nu e conceput pentru a dezarhiva eficient 1. fisierele mari si 2. arhivele.iso (mari)
Also, nu recomand PowerISO sau orice alt program cu trial sau alte mizerii. Eu folosesc un program open source, gratuit, axat pe un singur lucru: emularea eficienta a unui.iso, fara interfata popoasa si functii accesibile doar in trial sau varianta premium.
Se numeste WinCDEmu, il gasesti aici: https://wincdemu.sysprogs.org

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Ei bine, dacă șterg winrar, se șterg și fișierele din el automat?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum adica?
Stai putin. N-am zis ca n-ai nevoie de WinRar, vei avea nevoie și de el, păstrează-l.
Prin fisierele din el te referi la folderul de instalare sau la fisierele din arhive?
Voi presupune ca te referi la arhive: nu, vor ramane in sistem ca fisiere ce nu pot fi deschise de Windows.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mă refer la ambele

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Fderul de instalare va fi sters la dezinstalare, arhivele vor deveni simple fisiere necunoscute de Windows.

| Ineys a răspuns:

De ce intrebi asta?
Imaginile ISO au avantajul ( pe langa altele ) ca pot fi montate. Asta e marele plus.
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_disc_image_software
Uite aici comparatie intre toate.