| uhegartfea234 a întrebat:

Este vreo diferenta intre PCI-E 2.0 SI 3.0? pot conecta o placa video care are doar slot de 3.0 la o placa de baza cu 2.0? funda.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Sigur, nu e nicio diferenta, aia de prosti au facut 3.0. Tot de prosti au facut si USB 3.0, in loc de 2.0... Oare?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferente sunt, ca nu de prosti au facut slotul ala.
Merge sa conectezi placa video cu 3.0 pe placa de baza cu slot 2.0. Laurentiu e vai de capul lui. Eu am placa video cu slot 3.0 si merge perfect pe placa de baza cu slot 2.0

| uhegartfea234 explică (pentru anonim_4396):

Mersi. eu am slot de 2.0 si voiam sa vad daca intra placa video ddr5 cu 3.0

| anonim_4396 a răspuns (pentru uhegartfea234):

Merge fara probleme, e aceeasi treaba ca la usb, dar nu se vede diferenta asa mare ca la usb.

| Liposchi_Laurentiu_2000 a răspuns:

Din pacate nu poti dar daca ai pci-e 2.0 si placa ta video e 2.0 poti

| uhegartfea234 explică (pentru Liposchi_Laurentiu_2000):

Recent am citit pe net ca merge si daca am placa de 3.0 la placa de baza cu 2.0...

| uhegartfea234 explică (pentru uhegartfea234):

Pentru ca intre 2.0 si 3.0 nu e diferenta thinking

| K0sti a răspuns (pentru uhegartfea234):

Sigur, nu e nicio diferenta, aia de prosti au facut 3.0. Tot de prosti au facut si USB 3.0, in loc de 2.0... Oare?