| Altamira a întrebat:

Pot pune 2 placi video la un calculator?( am deja una de 1 gb, amd si mai am sloturi pentru placa video, daca as mai lua una de 2 gb si as pune-o pe acel slot si as conecta cablul vga la doar una dintre ele, in jocuri s-ar vedea diferenta? ar creste memoria s-ar face conexiunea itnre ele plin placa de baza? sper ca ati inteles la ce m-am referit. conectez cablul la doar una dintre ele si sa se activeze ambele memorii, bitii si ce mai ofera ele.) multumesc, FUNDA!

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In primul rand placa de baza trebuie sa contina un alt port suplimentar pentru o placa video ( PCI-E )
Iar in al 2-lea rand placa video sa suporte crossfire pentru ca nu toate placile video pot fi legate intre ele iar pentru SLI / Crossfire trebuiesc 2~4 placi video identice.

| Altamira explică (pentru Jipa95):

Am radeon hd 6570 1 gb pot pune 6670 sau ceva mai bun tot un hd cu 2 gb?

| mihnulet a răspuns:

Am vazut si cu 4... atat iti pot spune

| TheKings a răspuns:

Da, iti poti pune.