| anonim_4396 a întrebat:

Este vreo problema daca pun o placa de baza in format micro ATX intr-o carcasa ATX?

Răspuns Câştigător
| Cyphex a răspuns:

Nu, marea majoritate a carcaselor ATX au stand-offs pentru a fi compatibile cu placile de baza mATX. Uite-te in specificatiile carcasei ce ti-o doresti pentru a verifica daca aceasta este compatibila.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nici un fel de problema, incape!

| alinaalin955 a răspuns:

Nu este nici o problema, dar mai bine iei o placa de baza ATX, cele micro ATX sunt mai mici, toate sunt ingramadite acolo.