| Alexintrebari a întrebat:

Este vreun pericol dacă intru pe teamviewer și intru pe pc-ul lui...tot insista sa-mi arate ceva și vreau sa știu dacă îmi poată fura ceva dacă eu intru în pc-ul lui

14 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Daca intri pe pc-ul lui nu are sanse sa-ti fure tie ceva, doar n-o fi hacker international cautat...

| ZEU93 a răspuns:

Majoritatea de ti-au raspuns nici macar nu ti-au citit intrebarea. Daca tu intri la el in calculator nu poate face nimic, ei ti-au raspuns daca ti-ar intra ei la tine. Stai linistit si nu te lupa dupa toti, nici nu se obosesc sa-ti citeasca intreabarea atent.

| RareşTPUro a răspuns:

Nu furat... dar poate sa-si transfere din PC tau in al lui cum ar veni foldere, aplicatii, jocuri, programe de instalare. etc... sau sa-ti poata introduca el tie ceva din PC-ul lui in al tau. Dar stai linistit ca se va afisa pe ecran cand se va intampla ceva si vei stii.

| K0sti a răspuns:

Daca intri tu la el nu, invers da, logic...

Răspuns utilizator avertizat
| FoundYouLover a răspuns:

Iti poate virusa calculatorul daca el are vreun virus si tu ai un antivirus prost sau n-ai deloc antivirus.

| raresandrey a răspuns:

Nu,pentru că de fiecare dată când intri îti dă un alt cod sau parolă de acces.

| DrMundo a răspuns:

Da exista, isi poate transfera din pc-ul tau in pc-ul lui anumite chestii, precum poate avea si keyloggere in pc daca intri pe vr-un cont in calculatorul lui el poate sa ti-l afle cu usurinta, evita folosirea team viewrului in pc-ul persoanelor in care nu te increzi

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrMundo):

Un keylogger trebuie setat mai intai daca il trimiti cuiva si cum poti seta de la distanta un keylooger? Sa stii de la mine ca un keylooger se poate instala numai daca ai accces la pc-ul in care vrei sa instalezi. Plus de asta un antivirus te anunta ca un program de urmarire este instalat sau descarcat in pc-ul tau.Si un antivirus bun ti-l sterge imediat daca nu esti de acord cu instalarea lui. Keyloogerele sunt niste programe prin care, sa iti dau un exemplu, patrinii verifica ce au tastat angajatii pe computerele firmei.Keyloggerul ete o masura de a aafla daca cineva a vandut secrete de stat. tongue Se mai poate instala in pc-urile copiilor pentru a urmari cu cine mai bate curca. laughing Deci un keylogger necesita setari care le poti face numai daca ai acces la pc-ul caruia vrei sa ii plantezi asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DrMundo):

Daca intri pe pc-ul lui, el nu are comanda, ci tu. Adica el are comanda numai pentru pc-ul lui, atat.pentru ca tu intri la el nu el la tine.Tu vei vedea ecranul lui, el pe al tau nu il poate vedea si asa ca nu are ce fura, nu poate.

| Bones44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fumezi?

| DrMundo a răspuns:

Ramon, incearca sa recitesti ce am scris eu apoi sa comentezi, am zis ca daca el intra in pc-ul cuiva si apoi pe un cont acel user va putea vedea contul lui.

| DrMundo a răspuns:

Poti lasa un keylogger deschis 24/24 nu iti voi spune ce fel de programe poti folosi pentru asta, pentru ca nu vad rostul, dar exista chiar si anumite chestii care le poti face fara programe in asa fel incat sa vezi orice a fost scris in calculatorul tau

| NinjaBoyNr1 a răspuns:

Nu este niciun pericol daca esti atent la ce face.