| anonim_4396 a întrebat:

Este vreun risc la updatarea biosului in afar ca se ia lumina?

14 răspunsuri:
| MikeAlexis a răspuns:

Cam peste tot unde vei cauta, esti sfatuit sa nu updatezi BIOS-ul decat daca ai neaparata nevoie. La fiecare versiune noua de BIOS, aparuta pe pagina producatorului placii de baza, este specificat ce imbunatatiri au fost adaugate versiunii precedente, cum ar fi suportul pentru procesoare sau memorii mai nou aparute, eventual eliminarea unor bug-uri constatate la versiunile anterioare. Dupa consultarea acestora, decizi daca te ajuta sau nu respectivul update. Riscul cel mare este sa ramai fara placa. Deci, daca consideri ca te ajuta cu ceva acest update, dai bice

| AlbertBuzea a răspuns (pentru MikeAlexis):

Pai mi-am cumparat o memorie kit ram 2 gb ddr2 mhz 667 si nu imi merge. Placa de baza suporta max 4 gb ram mhz 667 si ddr 2. Deci eu am cumparat exact ce a trebuit. Si zic sa fac update la bios ca poate imi merge dupa.

| MikeAlexis a răspuns (pentru AlbertBuzea):

Daca au garantie schimbale. Incearca sa le pui pe ambele sloturi.

Răspuns utilizator avertizat
| shannygelu a răspuns:

Daca te mananca incearca si ai sa ramai fara pc bios nu e windows cu asa ceva nu e de joaca eu zic sa ti vezi de treaba

| AlbertBuzea a răspuns (pentru shannygelu):

Frate pai nu imi merge o memorie kit ram 2 gb mhz 667 ddr 2. Exact ce imi trebuie mie nu merge dc?

| shannygelu a răspuns (pentru AlbertBuzea):

Se poate de la placa de baza sa nu suporte 2 giga pe un slot daca faci update poti sa ramai fara pc citeste si tu cat suporta placa de baza cati rami pe slot chiar daca nu se ia lumina ai sanse sa nu mai poti deschide pc ul deloc

| anonim_4396 explică (pentru shannygelu):

Iar esti prost laughing

| shannygelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu vrei sa o sugi?

| AlbertBuzea a răspuns (pentru shannygelu):

Esti mare si prost. Astia ca tine strica Romania. Cum sa scrii ca un slot nu suporta 2,, GIGA ''. Si apropo prietene giga se scrie gb. Esti un mare prost te rog nu te mai baga, ca esti vai de soarta ta.

| shannygelu a răspuns (pentru AlbertBuzea):

Cauti raspunsuri si cand iti raspunde careva zici ca e prost da esti dus cu capul? daca esti asa destept fa singur si nu mai intreba ba handipanda ce esti

| anonim_4396 explică (pentru shannygelu):

Omule mai treci pe la scoala sa inevti si tu sa scrii. Ok? Si dupa aia stam si noi de vorba. Si inca ceva mie imi trebuiesc raspunsuri calumea nu tot felul de prostii ce scrieti voi, ca nu aveti ce face si intrati pe TPU. Asa ca lasa clanta mai mica! Si cand esti Prost stai acasa!

| shannygelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai desteptule daca esti destept ce cauti raspunsuri pe TPU "Omule mai treci pe la scoala sa"""""""" inevti """"si tu sa scrii. Ok? Si dupa aia stam si noi de vorba. Si inca ceva mie imi trebuiesc "se vede ca tu esti scolit plus ca iti mai corecteaza si automat greselile da ai fost prea prost sa te mai corecteze!

| anonim_4396 explică (pentru shannygelu):

M-am saturat de tine. Esti un taran de vreo 25 ani fara servici care sta la calulator degeaba pe mess, facebook. V-am mai spus o data STRICATI ROMANIA!