| agent0010 a întrebat:

Eu am la calculator ddr2 daca imi iau o placa ram ddr3 sau ddr4 imi merge

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Nu, nu iti merge nu iti intra in slot si sunt pe frecvente diferite. Deci i-ati tot pe ddr2 sau schimba-ti cu totul placa de baza si placa video noua.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce treaba are placa video cu memoria?

| Jipa95 a răspuns:

Iti poti pune si o placa video cu memorie ram GDDR5, dar singura chestie este ca placa ta de baza sa detina slot PCI-E
Asa ca si idee, eu detin o placa de baza care suporta memorii ram ddr2 mai exact un Asus p5kpl-vm, iar pe ea am o palca video amd r7 240 1gb GDDR5 pe 128 bit.
Poza : http://postimg.org/image/r1brv0y7n/
Deci, da iti merge orice placa video, cu conditia ca placa ta de baza sa detina PCI-E

| b00two a răspuns:

Nu,garantat nu.Nici macar nu se potriveste in slot.