| Georgegl a întrebat:

Eu am o aplicatie, se numeste ViOrb, ea face ca butonul de la start sa arate ca la vista pe xp, dar ca sa functioneze trebuie sa o deschid tot timpu cand aprind PC ul, se poate sa nu o mai aprind manual si sa se deschida automat cand deschid PC ul? PS. : O aplicatie sa se deschida singura cand aprind calculatorul. Dau funda la cine explica.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| pnKK a răspuns:

Da se poate. Cel mai simplu este sa pui o scurtatura a executabilului in cauza in folderul Start Up aflat in Start>Program Files (aka. Toate Programele)>Start Up (aka. Pornire)

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi aşa cum o zis şi pnKK, ca să automatizezi acest proces o dată cu pornirea Windows-ului adaugă programul la folderul de Startup din programele aflate în start, dar ia în calcul că această acţiune poate încetinii butarea sistemului de opearare, adică pornirea computerului.Succes

| pnKK a răspuns:

Mai exista si o a doua varianta care pretinde sa acceseszi regedit din Start>Run, dupa care tastezi regedit si ar trebui sa iti apara o fereastra cu titlul Registry Editor de acolo trebuie sa ajungi in HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run dupa care dai click dreapta New>String Value dupa care introduci titlul acelui program, dua ce ai introdus tiltul dai dublu click pe el si la Value data introduci calea catre executabil.
Bafta, sper sa te descurci.