| andraem a întrebat:

Eu am un telefon Nokia 1208. Astazi am pus cartela mea intr-un Nokia N70 si tot primeam mesaje de la 333 cu textul: "destinatie nepermisa". Apoi am resetat telefonul si acum nu mai primeam mesajele alea, dar nici altele. Apoi am pus apoi cartela pe vechiul meu telefon si tot nu pot primi mesaje..de la nimeni.

4 răspunsuri:
| florinel_8849 a răspuns:

Era un virus pe reteua orange schimba cartela

| nenitzu86 a răspuns:

Din cate stiu eu e nevoie sa introduci numarul centrului de mesaje... La Orange e +40744946000

| nenitzu86 a răspuns:

Poti sa iti iei alta cartela cu acelasi nr numai ca trebuie blocata cartela din centrala si apoi trebuie sa te duci la un dealer si o iei de acolo (nu stiu sigur daca trebuie sa platesti ceva in plus)

| andraem explică:

Nu imi pot face alta cartela cu acelasi numar?