| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Mi-am bagat cartela(orange) in telefon (Nokia N70) si am inceput sa primesc mesaje de la 333(numar folosit doar pentru a afla creditul) cu textul,, Destinatie nepermisa,,. Care poate fi problema?

4 răspunsuri:
| Bunicu a răspuns:

Instaleaza pe PC Nokia ovi suite.Salveaza in calculator continutul de pe card.In folderu in care ai salvat datele de pe card cauta un fisier cu extensie ndif.Stergel. Reseteaza telefonul cu codul *#7370#.Formateaza cardul cu ajutorul unui card reader.RETINE.CARD READER. NU TELEFON. baga cardul in tel.formateazal si cu tel. Si cam asta e.sa speram ca e bine.Pare a fi un fel de virus.

| Nyku_5126 a răspuns:

O intrebare, telefonul tau l-ai cumparat din Romania sau din strainatate?

| TzrM a răspuns:

Din Italia, dar il am de 4 ani, dar doar cu cartele de Orange face asa

| TzrM a răspuns:

Mihaela91, cred ca este de la numarul centrului de servicii sms, si eu am patit asa