| anonim_4396 a întrebat:

Exista o modalitate de a afla un numar privat cand te suna?

Răspuns Câştigător
| colosseum1337 a răspuns:

Nu exista niciun fel de modalitate sa afli un numar privat, daca este un numar pe care nu il ai in agenda exista o probabilitate de 70% ca aplicatia TrueCaller sa afle numele persoanei care te apeleaza.

Funda? happy

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| doctorandus a răspuns:

Nu, dar poti bloca toate apelurile de pe numere private.

| Mosotti a răspuns:

Exista, daca ai pile mari la compania de telefonie, aia stiu tot, de ex daca sunai cu nr privat de pe fix, unele autoritati stiau f clar de unde suni, chiar ziceau "ati sunat de la nr.". Nu stiau fraierii de rand.
Dar nu ai asa pile, asa ca nu ai cum sa-l afli.

Si e logic ca stiu aia, ca doar au in baza de date toate apelurile.
Ia suna tu cu nr privat si fa o prostie si sa superi autoritatile, sa vezi cum vine politia rapid la tine, poti fi si pe cartela ca tot vine, culmea, desi nu stie cine esti, vor afla repede.

| oglindasultanului a răspuns:

Daca te deranjeaza cu multe apeluri in bataie de joc, faci o reclamatie (la reteaua de telefonie) si se poate afla.

| anonim_4396 explică (pentru oglindasultanului):

Mulțumesc

| Justme12344321 a răspuns:

Nu prea exista…