| Mihai_Raul_Demeter_2000 a întrebat:

Exista vreo diferenta antre memoriile ddr4 cl15 sau cl17

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie să fie câtuși de puțin în privința performanței.
Dar dacă te referi la ați achiziționa două memorii diferite, eu zic să nu o faci. Când îți vor apărea probleme la pc nu vei ști cauza. Poate că vor funcționa; dar și dacă nu va fi mereu așa? Eu nu m-aș risca. Când vor fi solicitate la maxim, nu știm cum vor reacționa.
Chiar dacă sunt mai scumpe, ia-le pe amândouă la fel.

| 123123NONAME123123 a răspuns:

Inafara de difrenetele de pret diferentele in gaming sunt insesizabile si cred ca daca o placa de baza suporta ck15 va suporta si cl17
Dar daca vrei sa faci dual/triple-chanel ar fi nevoie de memori identice