| matrix100 a întrebat:

Exista vreun program ( emulator) ca sa rulez android pe windows? Multumesc

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Sunt mai multe metode.
O metoda e http://www.bluestacks.com/
E un program ce permite instalarea si rularea de aplicatii android pe Windows.
O alta metoda, e sa rulezi un android intr-o masina virtuala din Oracle VirtualBox (se gasesc pe net fisiere iso cu android pentru VirtualBox).

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Era o aplicatie care iti facea androidur sa arate ca un fel de windows phone, Go launcer ex, dar emulator pentru andorid sa ai windows phone ca si sistem de operare, nu poti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde este windows-ul, pe pc? Nu iti trebuie nimic ci numai sa descarci bluestacks. Bluestacks functioneaza ca un android, chiar este daca nu ma insel.

| availablehandyman a răspuns:

Nu exista asa ceva sad imi pare rau, doar tema, sa iti descarci go launcher... sad

| xBesTLifeX a răspuns:

Depinde la ce te referi, Windows Phone, sau Windows (PC).
La Windows Phone nu este, doar tema, cum a zis availablehandyman
La Windows (PC) este