| bardy a întrebat:

Exista vreun program in care sa iti arate componentele pc care trebuiesc schimbate? Adica prima data sa iti spuna componentele iar dupa sa zica ca trebuie schimbat... Ceva de genu acesta.
Ofer funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu exista asa ceva. Se poate pentru HDD. HDD Tune iti explica acei "nr de kilometri" se numesc ore de functionare ( este paramentrul - 09) sau alt parametru important - numarul de cicluri de pornire (este vorba de parametrul 0C), restul de informatii sunt cu referire la starea HDD-lui din punct de vedere al uzurii fizice, erori de citire /scriere, sectoare defecte, sectoare care se vor defecta, etc.

3 răspunsuri:
| AndreiSaigo a răspuns:

Nu iti spune ce trebuie schimbat, dar exista o aplictie numita CPU-Z care iti arata toate componentele din calculator insa nu iti spune ce trebuie schimbat.

| bardy explică:

Ok, va multumesc amandurora

| Salontanul a răspuns (pentru bardy):

Multumesc si eu!