| Sawarekh a întrebat:

Exista vreun telefon care face poze mai oke, decat iphone-ul?

Eu as vrea sa-mi schimb telefonul, insa nu as vrea sa-mi cumpar iphone....motivul tine de o problema sociala, fiindca nu as vrea sa se seman cu toti, vad ca toti se reprofileaza pe iphone.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Asta nu suna a problema sociala. :))

Problema sociala e ca mor oameni si sunt exploatati inclusiv copiii, sapand pentru metalele pretioase necesare construirii partilor componente a unui telefon(de exemplu, cobalt).

https://www.youtube.com/watch?v=JcJ8me22NVs

https://www.youtube.com/......tps?/watch

Acum ca am pus lucrurile in perspectiva, Samsung s22 e ok. Daca il gasesti si sh si merge, e si mai bun, ca economisesti bani si rezolvi putin si problema de sus.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca exista. Vezi pe DXOMark. https://www.dxomark.com/smartphones/

| relian a răspuns:

Daca vrei sa faci poze, ia un aparat de fotografiat, asta daca chiar vrei poze de calitate.
Daca vrei doara asa poze, atunci ia orice telefon, sau unu care sa iti placa, telefonul este folosit in principal pentru a vorbi, a comunica, pentru a face poze nu pentru fotografie, mai mult pentru utilitate.

Problema sociala laughing nu vrei sa fii ca toti pfff ce figuri pe tine laughing se vede ca nu esti ca toti, esti figurant laughing.

Cauta si vezi citi oameni au iPhone si citi alte telefoane, apoi vii sa ne zici si noua.
Se pare tu deja ai facut recensamant, stii ca sunt mai multi care au iphone decat alte telefoane, e bun si asa rau.

Tu acu esti cel care semeni cu majoritatea, nu cu toti, asta pentru ca nu ai iphone, ai inteles? Cei care au iphone is mai putini, deci nu-s aia toti.
Daca faci fotografie nu iti cumperi telefon, cumperi aparate foto.

| Wr3nch a răspuns:

S23, Google Pixel 7 Pro, Xiaomi 13 Ultra, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung, Nokia sunt doua opțiuni bune.

| Sawarekh explică:

Legat de Samsung, venise un amic cu S22 si un amic cu iphone 13, si iphone-ul a batut cu mult calitatea pozelor.

| NLS a răspuns (pentru Sawarekh):

S22 are camere foto jalnice, fata de S22 Ultra.

Un telefon care face poze foarte faine e
Google Pixel 7 Pro
Foarte posibil urmatorul meu telefon, insa astept sa apara 8 Pro, sa mai creasca puterea de procesare.

Altul e Huawei Mate 50 Pro (mai nou poti accesa USOR si serviciile Google pe ele, dar bineinteles nu legal)

si pentru cat costa, Realme 9 Pro+ face poze peste asteptari.
Mult peste asteptari. Dar doar modelul 9 Pro+

| Ninorotta a răspuns:

Este vorba doar despre snobism.