| 11dimi a întrebat:

Expertii in UBUNTU. Am facut instalarea ubuntu atat de prost, incat windows 7 si ubuntu se "ciondanesc". Exista vreo cale sa formatez INTREGUL HARD DISK, nu o partitie, ca sa o iau de la inceput cu calculatorul. Daca se poate, formatarea sa fie facuta cu ubuntu, ca, windows 7 nu mai porneste... sper ca ati inteles, FUNDA!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci dacă ai un CD sau dvd gol, poti sa pui pe el GParted, si apoi sa stergi tot.
=>> http://goo.gl/V8zlrD (link pentru Gparted) Altfel nu cred ca poti, ca de! nu iti poti formata hdd-ul cand deja il folosesti pe ubuntu, ca si cum ti-ai taia craca de sub picioare.