| anonim_4396 a întrebat:

Fierul de calcat cu abur
Defecte:
1 Nu produce abur
2 Impuritati iesite din talpa care pateaza rufele
Cauze :? Remedieri :?
Va rog ajutati`ma...
Dau fundita love struck!

Răspuns Câştigător
| Ange a răspuns:

Buna>:d<

Calcarul ar putea fi unul din motive, insa in ceea ce priveste impuritatile aceste se pot produce fie de la apa pe care o introduci in fier fie daca fierul e ars pe talpa iar acele impuritati pot fi micii portiunii de calcar. Incearca sa numai introduci apa o perioada si sa il dai la grade mai mici cum spre exemplu' pentru haine fine happy

2 răspunsuri:
| eugem35 a răspuns:

Da este blocat orificiul prin care trece apa de calcarul depus si acele inpuritati este tot de la calcar dac nu mai ai garantie poti sa il cureti cu otet.
pui otet in el si il cureti usor dar trebuie si desfacut
cu mare atentie

| EremiaPavelut a răspuns:

Schimba-l. gasesti aici http://fierdecalcatvertical.ro/ cateva fiare de calcat verticale pentru care nu ai nevoie de masa de calcat.