| YoYo a întrebat:

Filmez cu fraps in jur de 4 minute iar videoul are in jur de 1-2 GB. Stiti cumva cum pot face sa ocupe mai putin pentru a incarca pe youtube.Am auzit ca se poate cu movie maker. Daca da spuneti-mi si mie toti pasii pe care trebuie sa ii fac. FUNDA

4 răspunsuri:
| PetruDolhescu a răspuns:

Uite aici cum se face pas cu pas (si cu imagini) cu movie maker http://imperfect-blog.blogspot.com/......video.html

| azetyx a răspuns:

"super screen capture" si "ca-lite mega codec pack". primul inregistreaza, iar al doile iti da codecurile necesare pentru comprimare. dupa ce le instalezi pe amandoua trebuie sa setezi la SSC ce codec doresti (prefer xvid dar si avi si divx) si vei care are rata de compresie mai mare...(funda?)

| azetyx a răspuns:

Vrei link-urile sau nu te descurci cu instalarea si configurarea?
adauga-ma la yahoo ID: azetyx si vorbim

| YoYo explică:

Ceva mai usor nu se poate...