| Petrovic a întrebat:

Folosesc Excel. Există vreo funcție care să afișeze mai multe informații despre o celulă?
Am un tabel cu următoarele coloane:
T N O P S O_P O_S

Vreau ca atunci când apăs pe un rând de la N să se deschidă o altă pagină sau fereastră unde să am detalii despre acea informație. Știu că pot pune aceste detalii sub formă de comentariu, dar în acest moment nu mă ajută, deoarece acele detalii trebuie să conțină jurnalul din ultimele 7 zile (un jurnal are 25 de rânduri, uneori mai multe sau mai puține).

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Faci hiperlink pe un cuvânt (de ex. "detalii") plasat pe coloana N pe orice rând, către fișierul sau foaia de calcul dorită (jurnal de... rânduri)