| Girly97 a întrebat:

Folosesc extensia AdBlocker de aproape o luna si am observat ca in multe situatii site-urile pe care le vizitez sunt cumva constiente sa folosesc AdBlocker. Cum este posibil?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este AdBlock nu AdBlocker. E normal sa-si dea seama pentru ca le blochezi reclamele de pe site. Am si eu extensia asta.

| RobertMoon a răspuns:

Unele siteuri folosesc anumite ad-uri pentru a functiona optim, de aceea te avertizeaza sa il dezactivezi, deoarece ad blocker le opreste o parte din continut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic complicat să îți dai seama că un site unde randeaza complet din cauza adblock

| doctorandus a răspuns:

Nu e specific doar pentru AdBlock, dar, da, websiteurile care castiga din publicitate si-au luat contra-masuri.

| PainTech a răspuns:

Raspuns simplu : Javascript.

Pentru a scapa de mesajele tip "dezactiveaza adblock" poti instala extensia Tampermonkey impreuna cu scriptul "anti-adblock-killer" : https://github.com/reek/anti-adblock-killer
Functioneaza garantat.
In urma reformei cu protectia datelor, te sfatuiesc sa instalezi si extensia "I don't care about cookies".

Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat