| dnsmnl a întrebat:

Folosesc Linux Slackware si am incercat sa folosesc un cititor de carduri, un stick orice cu un port usb dar nu il recunoaste.Trebuie sa scriu o comanda speciala sau ceva de genul?

6 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

De ce te coplici cu slackware?

ia zorin os ori pe 64 ori pe 32 si ai
1 interfata asemanatoare cu windows 7
2 orice bagi in usb este vazut imediat

3 ai link catre descarcare de softuri in start menu.

wine si alte softuri preinstalate

http://zorin-os.com/

| dnsmnl explică (pentru soul2soull):

Nu ma complic deloc.Este mult mai bine cu slackware deoarece nu necesita antivirus.Dar oricum, am reusit.Nu era o defectiune, doar ca nu am stiut eu toate detaliile.

| soul2soull a răspuns (pentru dnsmnl):

Dap linuxul etse un pic mai greu pentru cei care nu-l cunosc e mai...Rece big grin

| dnsmnl explică (pentru soul2soull):

Da,asa e.Dar ce sa fac, cu putin ajutor ii voi da de capat.

| soul2soull a răspuns (pentru dnsmnl):

Putin mai mult dar daca vrei poti uita de microsh*t big grin

| soul2soull a răspuns (pentru dnsmnl):

Putin mai mult dar daca vrei poti uita de microsh*t big grin

si PS Cine a zis ca linuxu nu se poate virusa/hackui? indiferent de marca? valabil si pentru macosx?