| alexgigoiu a întrebat:

Folosesc un router Level one WBR-6002 N Wireless si doresc sa ma conectez la el cu un Telefon Nokia E65 si nu reusesc nu il gaseste si cand il gaseste i-mi da o eroare stiti ce trebuie facut sau ma puteti ajuta? La alte routere am reusit sa ma conectez dar la asta de ce nu pot?

3 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Cauta mac-ul de la telefon, si introdul ca accept la router. Daca vrei sa faci o proba lasa routerul pe defaul, adica nesecurizat.
@COSTIMAXIMUS - WPA si WPA2 sunt nivele de securizare, nici decum acces mai facil, cel putin WPA2 este cel mai securizat in 128biti! Succes!

| costymaximus a răspuns:

La setarea accesului trebuie sa fie WPA nu WPA2, adica un nivel de acces mai facil.

| georgyky a răspuns:

Ai setata parola? poate fi din diferite motive, din router e posibil sa fie setat unele restrictii privind accesul.